Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.nuph.edu.ua/handle/123456789/35032
Название: Патологічні стани, обумовлені надлишком заліза в організмі
Авторы: Скринник, А. А.
Чікіткіна, В. В.
Ключевые слова: надлишок заліза;гемохроматоз;сироватковий феритин;насичення трансферину
Дата публикации: 2024
Издательство: НФаУ
Библиографическое описание: Скринник, А. А. Патологічні стани, обумовлені надлишком заліза в організмі / А. А. Скринник, В. В. Чікіткіна // Механізми розвитку патологічних процесів і хвороб та їх фармакологічна корекція : матеріали VII наук.-практ. internet-конф. з міжнар. участю, м. Харків, 14 листоп. 2024 р. - Харків : НФаУ, 2024. - С. 323-324.
Краткий осмотр (реферат): Життєво важливі клітинні процеси, такі як отримання енергії або транспорт кисню, вимагають достатнього запасу заліза. Насичення трансферину (TSAT) є важливим біомаркером доступності заліза. Дефіцит заліза присутній, якщо TSAT становить менше 20%, а надлишок заліза – якщо він перевищує 40%. За рівнів TSAT вище 60-70% утворюється так зване вільне залізо, яке здебільшого пошкоджує паренхіматозні клітини печінки. Рівні заліза в плазмі регулюються системою гепсидин/феритин. Гепсидин – це пептидний гормон, що виробляється в печінці, він циркулює в плазмі та зв'язується з білком експорту заліза феритином, спричиняючи його деградацію. Феритин експресується здебільшого в клітинах слизової оболонки дванадцятипалої кишки, клітинах печінки та макрофагах; він опосередковує регуляцію всмоктування харчового заліза (1-2 мг на день), вивільнення заліза з печінки (за необхідності) та рециркуляції заліза в макрофагах (20-25 мг на день). За наявності достатньої кількості заліза печінка виробляє гепсидин, який блокує подальше засвоєння заліза з їжі. Коли запаси заліза порожні, вироблення гепсидину пригнічується, тож опосередкований феритином експорт заліза з дванадцятипалої кишки слизових клітин та перенесення заліза до трансферину можуть відбуватися безперешкодно. Порушення в системі регуляції гепсидину/феритину спричиняють захворювання, пов'язані з дефіцитом заліза або надлишком заліза.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.nuph.edu.ua/handle/123456789/35032
Располагается в коллекциях:Тези доповідей співробітників НФаУ

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Зб. конф. МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ ПАТОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ 323-324.pdf359,13 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.